Tarihi Maçta Zaferin Adı Badr Hari
Genel

Tarihi Maçta Zaferin Adı Badr Hari

Tarihi Maçta Zaferin Adı…

Aylar öncesinde paylaştığımız gibi gerçekleşti her şey; başlangıçta bu maçla ilgili çok fazla haber yapılmazken, zaman içerisinde; elbette karşılaşmanın tarihinin yaklaşması ve sporcuların sosyal medya kullanımına da bağlı olarak, maçın yankıları arttı; maç günü ise gerginlik doruk noktasına ulaştı.

Olaylı basın toplantıları, sosyal medya paylaşımları, dövüş sporu hayranlarının yorumları ve maçtan bir gün önce Badr Hari’nin Rico Verhoeven’la tartılırken karşılaşması heyecanı doruk noktalarına taşıdı. Basına fotoğraf veren tarafların gerginliği açıkça hissedilirken Badr Hari’nin nefret dolu bakışları  ve Rico’nun çekimser tavırları dikkatlerden kaçmadı.

Olay Yaratan Karşılaşma

Taraflar bu maça çok sıkı hazırlandıklarını her fırsatta dile getirdiler. Almanya’nın Oberhausen kentinde gerçekleşen karşılaşma TV 8,5 canlı yayınıyla ekranlara geldi ve dünya genelinde 175 ülkede canlı olarak yayınlandı. Maç öncesi her iki sporcuyla yapılan röportajlar oldukça dikkat çekiciydi. Hümanist ve efendi kişiliğiyle dikkat çeken Rico; maça çok sıkı hazırlandığını, bu maçın çok heyecanlı geçeceğini ancak maç sonu zaferin kendisine ait olduğunu ifade etti. Badr ise her zamanki gibi keskin çizgilerini ortaya koydu. “Ben duygusal bir adamım, insanları tartaklamayı seviyorum. Ringe mücadele için değil; öldürmek ve hayatta kalmak için çıkıyorum. Bu maç ilk rauntta bitecek, kaybetme şansım sıfır” sözleriyle iddiasını tahrik edici ve kışkırtıcı bir şekilde ortaya koydu.

Badr Hari Maçı Yarıda Bırakmak Zorunda Kaldı

Maç çok sert başladı, Badr Hari ilk yumrukla Rico’nun burnuna sağlam bir darbe indirdi, henüz kırıldı mı bilinmiyor ancak burnunda büyükçe bir yarık oluştu. İlk raunt Badr Hari’nin baskısıyla sona erdi. İkinci rauntta Rico toparlanmaya başlıyordu ancak bir anda maça ara verildi. Badr Hari’nin sağ kolunda bir sakatlanma meydana geldi, şişmeye başladı ve maçı bırakmak zorunda kaldı. Tarihi maçın kazanan tarafı böylece Rica Verhoeven oldu. Sakatlık olmasaydı sonuç ne olurdu bilinmez; ki ilk raunt hesaba katıldığı takdirde Badr Hari’nin galip olacağı sonucuna çok net varılabilirdi, Rica maç sonrası yaptığı açıklamada da “ bu maçı kazanmış gibi hissetmiyorum” diyerek herkesin gönlünü fethetmeyi başardı. Sonuç; Badr Hari’nin tadı Kick boks severlerin damağında kaldı.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply