Ortega Neden Kaçtı?
Bets10, Genel

Ortega Neden Kaçtı?

Fenerbahçe’nin 2002 senesinde transfer ettiği ve büyük umutlar bağladığı namı diğer Ortega… Bir süre sonra Türkiye’den kaçarak, kendisinden çok fazla söz ettirdi. Fenerbahçe’den kaçarak ülkesine dönen Arjantinli yıldız, kısa süre sonra da futbol kariyerine son vermişti. Ortega’nın neden kaçtığı herkes için merak konusu olmuşsa da, o dönemde bunun cevabını hiçbir yerden alamadık. Ortega ise kısa zaman önce yayınladığı hayatını konu alan kitabında Fenerbahçe hikayesine de yer vermiş… İşte noktalarımız…

Apar topar uçağa bindirdiler!

Ortaga, menajerinden bir darbe yediğini anlatarak Fenerbahçe bahsine giriyor. O dönem de, komisyon kazancına odaklanan menajerin kendisine sormadan bonservis ücretini alarak, transferi gerçekleştirdiğinden bahsediyor. Kendisinin de son çare olarak apar topar uçağa bindiğini ve Türkiye’ye geldiğini ifade ediyor.

Türkiye’nin bana göre olmadığını anladım

Kariyeri boyunca büyük hedefler için maç oynadığını ifade eden Ortega, o dönemde Fenerbahçe’nin orta hedeflere sahip olduğunu anlatıyor. Bunun ise kendisine uygun bir hedef olmadığı için canını sıktığına değiniyor.

Tabi Ortega’nın takımdan kaçmasının ana sebebi bu değil. Türkiye’deki kültüre odaklanamadığını ve çok yalnızlık çektiğini kitabında yazıyor. Takımda İspanyolca bilen birisinin olmadığını aktaran Ortega, 7/24 çevirmenle olmaktan sıkıldığını aktarıyor.

Yine hem çalışmalar da hem oynana maç esnasında takım arkadaşlarından ve hocalardan gelen taktikleri anlamadığından da yakınıyor. Futbolda başarılı olabilmek için takım arkadaşlarıyla olan iletişimin kalitesinden bahseden Ortega, “Bunu Fenerbahçe’de yaşayamadım. Soyunma odasında da hoşgörülü değillerdi” şeklindeki ifadesine kitabında yer veriyor.

4 aylık bir işkence  yaşadım

4 aylık bir kabus yaşadığını ancak Fenerbahçe’den alınan 7.5 milyon dolar nedeniyle kendisine izin verilmeyeceğini ifade eden Ortega, sıkıntılarına rağmen 14 maça çıktığını ve 5 adet gol kaydettiğini de söylüyor.

Kaçmak zorunda kaldım

Son olarak da Ortega, menajerinin neden olduğu 1,5 yıllık kontratın feshedilmesi için çalıştığını ancak Türk yöneticilerinin buna yanaşmadığını belirtiyor. Bu süre zarfı içerisinde sorunlarının konuşularak ve anlaşarak çözülemeyeceğini inandığını söyleyen Ortega, çare olarak sabah çantasını topladığını ve ilk uçakla Arjantin’e kaçtığından bahsediyor.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply