Duymadığınız Spor Dalları
Bets10, Genel

Duymadığınız Spor Dalları!

Futbol ve basketbol dışında da spor dalları olduğunun farkında mısınız? Duymadığınız Spor Dalları listesi çok uzun ancak burada en sıra dışı olanlarına yer vereceğim. Bileni az, dolayısıyla da meraklısı da nadir bulunan spor dalları…

Birkaçı şu şekilde

  • Korfball: Hollanda menşeli bir oyun. Ancak son zamanlarda tüm dünyada da oynanmaya başlandı. Bir nevi beceri oyunudur. 4’erli iki takımla oynanır. Potaya benzeyen bir sepete diskleri yerleştirmeye dayanıyor.
  • Pelota: Yine güç isteyen bir oyundur. İspanya’da oynanıyor. Bileklere bağlanılan raket veya tahtalarla topun duvara şiddetle çarptırılmasına dayanır. Dönen topa rakip vuramazsa, karşı tarafa puan yazılır. Eğer dönen top rakip tarafından karşılandıysa, puanı kazanır.
  • Bowls: İhtiyar tarafından İngiltere’de tercih edilen bir spordur. Yaşlılar tarafından tercih edilmesinin sebebi de, golf gibi fazla hareket gerektirmemesi. Yanlardan basık topun hedeflere gönderilmesine dayanıyor.
  • Eskrim: Aslında bilinen bir spor dalıdır ancak kılıçla ilgili dövüşün “eskrim” olarak adlandırıldığı fazla bilinmez. Tercih edilmesi cesaret gerektiren bir spor dalıdır diyebiliriz. Meraklıları samuraylara oldukça ilgi duyarlar.
  • Oryantiring: Son zamanların en eğlendiren spor dalıdır diyebilirim. Zorlu arazi şartlarlı altında harita yardımıyla belirlenen hedefleri bulmaya ve yok etmeye dayalı bir spordur.

Daha farklı spor dalları da yer alıyor. Mesela kurulan bir mancınıkla atlama gibi. Oldukça tehlikeli bir spor olduğundan fazla yaygın değil. Ekstrem sporlar arasında yer alıyor.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply birisi 25 Mayıs 2017 at 13:57

    tebrik ederim, bu bilgileri paylaşmanız çok faydalı.

  • Leave a Reply