Canan Karatay’dan İlginç Futbol Yorumu!
Bets10, Genel

Canan Karatay ‘dan İlginç Futbol Yorumu!

Bu aralar profesörler futbol yorumcusu olmaya başladı. Hatırlayacaksınız, Türkiye Hırvat maçı sonrasında TRT 1 ekranlarında yayınlanan Tarih programında Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, Fatih Terim’e veryansın etmişti.  Buna tepki olarak da Fatih Hoca “Tarih profesörü işine baksın” şeklinde cevap vermiş ve TRT 1 Spor muhabirinin sorusunu almamıştı. Şimdi de, beslenme alışkanlıklarına yaptığı yorumlarla gündemden düşmeyen Prof. Dr. Canan Karatay, Volkan Demirel üzerinden tüm futbolculara uyarı da bulundu.

Doğru beslen gol yeme!

CNN Türk ekranlarındaki programda Fenerbahçeli olduğunu ifade eden Karatay, futbolcuların eski Fenerbahçeli Lefter’in hayatını okumaları gerekir dedi. Sebep olarak da, Lefter’in her sabah iki yumurta yediğini ve asla karbonhidrat ve şeker tüketmediğini ifade etti. Şimdi ki futbolculara ise maç öncesinde makarna yedirilerek yanlış yapıldığının bunun sonucunun ilk yarıdan sonra aşırı yorgunluk olarak oyuna yansıdığını söyledi. Fenerbahçe’nin kalesini koruyamamasın ana sebebinin de bu olduğunu açıkladı.

En çok izlenilen video

Canan Karatay tarafından yapılan bu açıklama en çok izlenen videolar arasında. Karbonhidrattan uzak durun deyip, Lahmacun yerken ki fotoğrafları sosyal medyaya düşen Karatay’ın açıklamalarına futbol camiasından nasıl bir açıklama gelecek, bekliyoruz. Ancak bu aralar futbolu yönlendiren uzman hocalar değil, profesörler olmaya başladı. Elbette herkesin düşüncesini ve fikrini ifade etme hakkı var. Bunu yaparken bir yerleri hedef göstermemek iyi olurdu. Bir de, yemek programı yerine sporun konuşulduğu programlarda konuşulsa, daha iyi olacak.

VİDEO KAYNAK

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply