Beşiktaş’ta Sakatlıkların Nedeni Belli Oldu!
Bets10, Genel

Beşiktaş ’ta Sakatlıkların Nedeni Belli Oldu!

“Zirvedekiler, aşağıdakiler kadar güvenli değildir” sözünü duymuşsunuzdur. Bu aralar Beşiktaş ’ta gerçekleşen sakatlıklar bana bunu hatırlattı. Öyle ki karşımızda iki sezondur fırtına gibi esen bir takım var. Şampiyonlar Ligi’nde de aynı durum geçerlidir diyebiliriz. Gidişat iyi olunca pürüzler de bir o kadar fazla oluyor.

7 sakat oyuncu

Veli Kavak, Caner Erkin, Oğuzhan, Gökhan, Necip, Telisca ve Aras Beşiktaş’taki sakat futbolcular. Bu isimlerden sadece Gökhan kısa bir süre sonra takıma dönebilecek. Caner ve Veli haricindeki isimler en az 2 ay sahalardan uzak.  Bu sürenin Caner Erkin için 6 ay,  Veli Kavak için ise 2017 sezonuna kadar süreceğini ifade edelim.

En çok faul yapılan takım Beşiktaş

Süper Lig’de en çok faul yapılan takımın Beşiktas olması, sakatlıkların sebebini de açıklıyor. 9 haftalık süreçte Beşiktaş’a yapılan faul sayısı 160 kadar. Faul yapılan takımlar arasında zirvede bulunan Beşiktaş, buna karşılık en az faul yapan takımlar arasında da zirvede. Bu açından siyah beyazlıları tebrik etmekte gerekir.

Özellikle Beşiktaş’ın son 3 maçta uğradığı faul sayısı, yaptığı faullerin iki katı gerçekleşmiş. Rize maçında 6 faul yapan Beşiktaş, karşılık olarak 16 faul yemiş. Kayseri maçında da, 8 faule karşı 21 faule maruz kalmış. Son olarak beraberlikle sonuçlanan Gençlerbirliği maçında 24 faule muhatap kalmış. Beşiktaş tarafından yapılan faul sayısı ise 12.

Bu kadar faule ve darbeye maruz kalan bir Beşiktaş’tan sakatların çıkmasına şaşırtmamak gerekiyor. Takım iyi olunca, durdurmanın yolu taktiksel anlamda kaliteli bir oyun ortaya koymak olacakken, neden faulden medet umulur, anlam veremiyoruz.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply